• Zr oglasi

„Crno – beli“ pretekli Klek na tabeli

Odigrana je i poslednja utakmica 8. kola Super lige Srbije za odbojkaše. U hali „Miloš Grbić“ u Kleku su igrali Klek Srbijašume i Partizan.

OK Partizan

Gosti su slavili sa maksimalnih, 0: 3 u setovima. Bila je to tek treća pobeda „crno – belih“ odbojkaša, koji u prethodnoj sezoni nisu znali za poraz. Po setovima je bilo: 23: 25, 26: 28 i 13: 25.

Partizan je ostvario važan trijumf u Kleku, pa je na tabeli Viner štetiše Super lige sada sedmi. „Crno – beli“ su pretekli upravo domaći tim. Iako na prvi pogled pobeda Beograđana deluje ubedljivo, daleko od toga da je bilo lako. Naprotiv, vrlo lako je rezultat mogao da bude i drugačiji. Prva dva seta bila su izuzetno uzbudljiva. U prvom Klek je vodio sa 19:18, ali je potom Partizan nanizao pet poena i preokrenuo (23:19). Imali su „crno – beli“ i dve vezane set lopte (24:22), a iskoristili su baš drugu – 25:23. Sličan epilog imao je i drugi period, koji je Partizan ponovo rešio u svoju korist na razliku – 28:26.

Fordomanija

U trećem setu već nije bilo nikakvih dilema, gosti predvođeni Veličkovićem, Pantićem, Bušom, Loparom, Polomcem i Kostićem bili su prilično ubedljivi – 25:13.

Rezultati odigranih utakmica 8. kola:

Kragujevac:RadničkiCrvena zvezda0:3
Klek:Klek Partizan0:3
Ljig:SpartakNiš1:3
Novi Sad:Vojvodina NS  Ribnica3:0
Inđija:InđijaNovi Pazar0:3

Klek Srbijašume – Partizan 0:3 (23:25, 26:28, 13:25).

Hala: OŠ „Miloš Grbić” u Kleku. Gledalaca: 350. Sudije: Mirko Janković i Svetlana Zotović. Trajanje meča: 74 minuta.

KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 15, Ateljević 10, Grče, Grbić, Tanović, Narančić 4, Salatić, Roljić 11, Đukanović, Providžalo 4, Petrović, Stašević (libero). Trener: Davor Ćuk.

PARTIZAN: Buša 12, Pantić 12, Nedeljković, Žugić, Lopar 11, Kostić 5, Tasić, Rajković (libero), Jokanović, Veličković 14, Polomac 9, Perišić. Trener: Vladimir Vasović.

10.Inđija8084:241I liga

Ovo je bio četvrti uzastopni poraz Klečana, a u narednom kolu ih očekuje gostovanje lideru na tabeli, ekipi Crvene zvezde.