• Centar Lux

Bodovi otišli u Smederevsku Palanku

Serija Proletera od četiri pobede prekinuta je u 23. kolu Druge lige Srbije.

Kosarka - Copy

Zrenjaninci su na domaćem parketu poraženi od Mladosti iz Smederevske Palanke i na taj način su izgubili realnu šansu da se umešaju u borbu za drugu poziciju na tabeli, koja vodi u viši rang.

„Crveno – beli“ su vodili samo na početku utakmice (2. minut, 5:4), a zatim sledi period u kojem su gosti vodili glavnu reč. Domaći dolaze do izjednačenja tek u 32. minutu (68:68). Rezultat je dva minuta kasnije ponovo bio poravnat (71:71), ali košarkaši Proletera nisu imali snage za preokret. Slede dva koša Tapuškovića i dva poena Dondura sa linije slobodnih bacanja sa vođstvo Mladosti 71:77 (36. minut).

Fordomanija

Na koš Vukosavljevića zatim odgovara Jacović sa dva koša (37. minut, 73:81) i time obezbeđuje sigurnu završnicu ekipi iz Stare Pazove, koja je i jesenas bila bolja od Proletera.

Proleter – Mladost (SP) 82 : 89 ( 15:23, 25:25, 21:18, 21:23 )

Kristalna dvorana u Zrenjaninu. Gledalaca: 250. Sudije: Igor Đorđević , Petar Jovašević, Bogdan Petković.

Proleter: Lalić, Šućov 9, Subotić 21, Blanuša 4, Vico, Vukanović, Martinović 4, Rajanović, Nikolić 15, Vukosavljević 24, Filipović, Božović 5.

Mladost: Pavlović 20, Tapušković 11, Pajković 10, Milovanović 6, Čvorović 10, M. Milanović, Stanisavljević 12, U. Milanović, Dondur 4, Matorkić 2, Dimitrijević 2, Jacović 12.