• Zr oglasi
  • Harmonija Zrenjanin

Beatrix Orban zauzela peto mesto na takmičenju olimpijskih nada u Češkoj

Kajakašica Begeja, Beatrix Orban, uspešno je završila takmičenje olimpijskih nada u Češkoj.

Takmičenje olimpijskih nada u češkim Račicama ove godine je okupilo 36 nacija sa 4 kontinenta. Takva konkurencija, gde su se našle svetske velesile kao što su Mađarska, Nemačka, Poljska i Češka, nije omela Beatrix Orban da napravi odličan rezultat.

Ona je učetvovala u dve discipline: u K – 2 500 m i 1.000 m, sa takmičarkom iz Bezdana. Beatrix Orban je zajedno sa koleginicom iz reprezentacije, Dženifer Bošnjak, osvojila 5. mesto u finalnoj trci K – 2 na 1.000 m, a u trci na 500 m je takmičenje završila u polufinalu i generalnim plasmanom na 14. mesto.

Ovo je njen prvi nastup na međunarodnoj sceni. Sledeće godine je Beograd domaćin Evproskog prvenstva za juniore i mlađe seniore, pa će to biti prilika da Beatrix Orban još jednom dokaže da pripada evropskom vrhu.