Banatski derbi doneo pobedu broj 3 (VIDEO)

Zrenjaninski Radnički je u poslednjem kolu tražio tako važnu pobedu broj tri u „Banatskom derbiju“.

fk-radnicki

Gost im je bio tim Vršca. Zrenjaninci su uspeli da pobede u ovoj utakmici, 2:1.

Poveli su već u 7. minutu (na snimku 6:50) golom Janjanina posle sjajne asistencije Živanova. Međutim, Janjanin je u 20. minutu (19:55 na snimku) dobio crveni karton posle jednog oštrog starta i gužve na terenu, koja je potom usledila.

Ipak, domaći su sa igračem manje uspeli da postignu još jedan gol. U 40. minutu, posle šuta Šarenca golman Vršca odbija loptu do Tatića, koji je vešto zatresao mrežu gostiju za vođstvo od 2:1 (na snimku 39:45).

Vršac je u 71. minutu posle gola Radakovića smanjio na 2:1, što je bio i krajnji rezultat susreta.

RADNIČKI: Radović, Samardžić, Tatić (Govedar), Bogić,  Čigoja, Krstinić,Živanov (Runjevac) Šarenac, Janjanin, Stanimirović i Šarenac N. Trener: Dragan Jović.

VRŠAC: Mugoša, Đurić, Ristović (Radovanović), Sremčević, Mitrović,  Mastilo (Radaković), Šobat, Babić, Vuković, Roksa, Banjac. Trener: Goran Mrđa .