I love Zrenjanin

  • Home Interpoint
  • Univer export
  • agencija dane
Sport

Badminton klub Banat najuspešniji na B i C turniru u Železniku

i love zrenjanin tv

U sali Tehničke škole u Železniku danas su održani dvadeseti B turnir i šesti C turnir BGD – badminton 2016.

badminton

Petoro Zrenjaninaca (svi u plavim majicama) – osvojilo šest medalja

Osvajači medalja na XX B turniru – BGD 2016 i VI C turniru BGD 2016

U nedelju, 4. decembra 2016, u sali Tehničke škole u Železniku, u organizaciji Badminton kluba Beograd, a pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, Badminton saveza Srbije i Badminton saveza Beograda održani su XX B turnir – BGD 2016 i VI C turnir BGD 2016. Za odličja u pojedinačnim konkurencijama u Železniku borilo se preko 40 igrača iz devet klubova – BK Banat (Zrenjanin), BK Beograd, BK Clear (Beograd), BK Dinamo (Pančevo), BK Ekstaza (Latković), BK Fanatik (Vršac), BK Novi Sad, BK Zmajevi (Kruševac) i BK Pančevo.

PerSu marketi
Osvajači medalja iz redova BK Banat

Osvajači medalja iz redova BK Banat

Šest medalja za Zrenjanince

Najuspešniji klub u Železniku bio je BK Banat iz Zrenanjina, čiji su članovi osvojili šest od 15 odličja, od toga dva zlata. Inače, najsjajnija odličja na B turniru pripala su Stefanu Mijatoviću (BK Pančevo) i Ivani Maksimović (BK Beograd), a na C turniru bratu i sestri Aleksi Stanisavljevu (BK Banat, Zrenjanin) i Danici Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin).

Brat i sestra sa zlatnim peharima: Danica i Aleksa Stanisavljev

Brat i sestra sa zlatnim peharima: Danica i Aleksa Stanisavljev

Vlada Republike Srbije – Ministarstvo omladine i sporta obezbeđivanjem neophodnih finansijskih sredstava u značajnoj meri je doprinelo održavanju XX B turnira – BGD 2016 i VI C turnira BGD 2016.

Medalje su osvojili – XX B turnir – BGD 2016 –

Muškarci pojedinačno:

1. Stefan Mijatović (BK Pančevo), 2. Darko Carić (BK Banat, Zrenjanin), 3. Adrien Brunel (BK Beograd), Aleksa Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin);

Žene pojedinačno:

1. Ivana Maksimović (BK Beograd), 2. Sofija Karanović (BK Dinamo, Pančevo), 3. Ivana Grković (BK Fanatik, Vršac);

Medalje su osvojili – VI C turnir – BGD 2016 –

Aleksa Stanisavljev (zlato) i Damir Ubavić (bronza)

Aleksa Stanisavljev (zlato) i Damir Ubavić (bronza)

Muškarci pojedinačno:

1. Aleksa Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin), 2. Nikola Borka (BK Pančevo), 3. Vanja Rašeta (BK Clear, Beograd)), Damir Ubavić (BK Banat, Zrenjanin);

Danica Stanisavljev (zlato) i Katarina Pomorišac (bronza)

Danica Stanisavljev (zlato) i Katarina Pomorišac (bronza)

Žene pojedinačno:

1. Danica Stanisavljev (BK Banat, Zrenjanin), 2. Tina Rakić (BK Clear, Beograd), 3. Đurđija Purić (BK Beograd), Katarina Pomorišac (BK Banat, Zrenjanin).

  • Divider

  • Divider
  • Daruši
Na vrh