• Centar Lux
  • Kuća zdravlja

Atanacković potopio Kolubaru za desetu pobedu Proletera

Košarkaši Proletera su, sinoć u Kristalnoj dvorani, u susretu 15. kola Druge lige Srbije, savladali Kolubaru iz Lazarevca rezultatom 84:80.

Zrenjaninci su već na startu utakmice dali do znanja gostima iz Lazarevca ko je glavni na terenu. Prvu četvrtinu su završili sa + 14 poena, a na poluvremenu su povećali prednost na + 19. U trećem periodu Kolubara je uspela da smanji razliku i vrati se u igru, ali samo toliko da finiš učini malo neizvesnijim. U penal – završnici Atanacković je imao mirnu ruku, a Proleter je na kraju proslavio desetu pobedu ove sezone.

U redovima Proletera fantastičnu partiju imao je Atanacković 33, a odličan je bio i Lambić 14. U ekipi Kolubare najviše je pružio Papić sa 29 poena.

PROLETER – KOLUBARA LA 2003 84 : 80

Po četvrtinama: (26:12, 22:17, 13:21, 23:30 )

Sudije: Petrović Slobodan, Svrkota Nikola, Hadžić Miloš Delegat: Šarić Miroslav.

Gledalaca : 200

KK Proleter: Atanacković 33, Lambić 14, Subotić 5, Burić 8, Šućov, Lalić 12, Vico, Dugošija 6, Lončar, Drekić, Božović 2, Obrenović 4.

KK Kolubara LA: Vesković 2, Papić 29, Milovanović, Ilić 3, Plavša, Diković 12, Radović 5, Momčilović 2, Drašković, Sinđelić 16, Perović, Arsenović 11.

Kretanje rezultata: 10′ (26:12), 17′ (45:24), 22′ (50:31), 25′ (52:40), 32′ (68:54), 34′ (71:57), 37′ (73:66), 40′ (75:74), 84:80 – kraj.