• Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin

15 medalja za PK Proleter u Banjaluci, Kovačević 5 puta obarao rekorde

U Banja Luci je održan prestižni tradicionalni plivački miting na kojem je učestvovalo preko 500 takmičara iz 10 zemalja.

PK Proleter je nastupao sa 9 takmičara, koji su osvojili 5 medalja i plivali u više od 10 finala.

Ognjen Kovačević je oborio 5 nacionalnih rekorda u kvalifikacijama i finalima trka na 50 i 100 leđno. Novi rekordi Srbije Ognjena su: 50 leđno 28,55 za muške do 14 i 15 godina i 100 leđno 1.02,40. (Zlato na 50 i 100 leđno i srebro na 200 leđno).

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

100 ledjno finale Staza 4 Maric Nikola Staza 5 Kovacevic Ognjen

Објава коју дели Plivacki klub Proleter ZR (@plivacki_klub_proleter) дана

Lara Lilić je osvojila zlato na 200 leđno i bronzu na 50 leđno. Treneri ekipe su bili Jocić i Pejinović.

Detalj sa mitinga Banjaluka Open

Na ovom takmičenju je učestvovala i selekcija Plivačkog saveza Vojvodine, koju je predvodio trener Radišić sa četvoro plivača iz Plivačkog kluba Proleter (Stoiljkovski, Justin, Suša i Trankulov). Lena Stoiljkovski je osvojila zlato na 200 kraul i srebro na 400 kraul, Justin Cvetkov je osvojio zlato na 50 kraul i 50 delfin, srebro na 100 kraul, Sara Suša zlato 200 i 400 kraul i Viktorija Trankulov srebro 50 200 i 400 kraul.

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam sve vesti na mejl prijavi se na newsletter.