I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja
Sport

15 godina od zlata u Ostravi

Pre 15 godina, 16. septembra 2001, muška seniorska reprezentacija Jugoslavije postala je prvak Evrope na 22. EP 2001, koje je odigrano u Ostravi, u Češkoj.

jugoslavija-ep-2001

Jugoslavija je u finalu savladala Italiju sa 3:0 (25:21, 25:18, 25:20) i osvojila prvu zlatnu medalju na prvenstvima Evrope. Za Jugoslaviju su igrali Rajko Jokanović, Goran Marić, Edin Škorić, Slobodan Boškan, Đula Mešter, Vasa Mijić, Nikola Grbić, Vladimir Grbić, Andrija Gerić, Goran Vujević, Ivan Miljković i Igor Vušurović.

U stručnom štabu su bili Zoran Gajić, prvi trener, dr Bogdan Sretenović, drugi trener, Dragan Cvetković i Nedžad Osmankač, statističari, dr Ljuban Martinović, lekar, Aleksandar Počeković, fizioterapeut, a Aleksandar Boričić, predsednik OSJ, bio je vođa delegacije. Ivan Miljković, korektor Jugoslavije, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) i najboljeg poentera, Vasa Mijić za najboljeg igrača u odbrani, a Nikola Grbić za najboljeg tehničara Prvenstva Evrope.

I Taxi Zrenjanin

Godinu dana pre zlata u Ostravi, Jugoslavija je u Sidneju osvojila zlato na Olimpijskim igrama, kada je savladala Italiju u polufinlu, a Rusiju u finalu maksimalnim rezultatima.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

U Ostravi, u polufinalu Jugoslavija je pobedila Rusiju sa 3:0 (25:20, 25:17, 29:27), a zatim i Italiju u meču za zlato, takođe maksimalnim rezultatom.
Drugu zlatnu medalju i titulu prvaka Evrope osvojili su odbojkaši Srbije u Beču, 18. septembra 2011.

22. EVROPSKO PRVENSTVO 2001. – OSTRAVA, ČEŠKA (08. – 16. SEPTEMBAR) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

JUGOSLAVIJA: RAJKO JOKANOVIĆ, GORAN MARIĆ, EDIN ŠKORIĆ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ, dr BOGDAN SRETENOVIĆ.

B GRUPA:
1. KOLO – 08. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA 3:2 (25:18, 25:21, 25:27, 23:25, 15:13)
2. KOLO – 09. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – POLJSKA 3:0 (25:19, 25:14, 25:22)
3. KOLO – 10. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA 3:1 (27:29, 25:18, 25:17, 25:19)
4. KOLO – 12. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – ITALIJA 3:0 (25:21, 25:23, 27:25)
5. KOLO – 13. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – NEMAČKA 2:3 (25:19, 21:25, 25:17, 23:25, 12:15)

TABELA B GRUPE:
1. YUG 5 4 1 14:6 9
2. ITA 5 3 2 11:7 8
3. FRA 5 3 2 13:9 8
4. POL 5 3 2 9:10 8
5. HUN 5 1 4 5:12 6
6. GER 5 1 4 6:14 6

TABELA A GRUPE:
1. CZE 5 4 1 13:5 9
2. RUS 5 4 1 12:6 9
3. NED 5 3 2 12:7 8
4. BUL 5 3 2 11:9 8
5. SVK 5 1 4 5:14 6
6. SLO 5 0 5 3:15 5

15. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
JUGOSLAVIJA – RUSIJA 3:0 (25:20, 25:17, 29:27)
ITALIJA – ČEŠKA 3:0 (25:22, 29:27, 25:9)

16. SEPTEMBAR:
FINALE:
JUGOSLAVIJA – ITALIJA 3:0 (25:21, 25:18, 25:20)

ITALIJA: VALERIO VERMILJO, ALESANDRO FEI, SAMJUELE PAPI, ANDREA SARTORETI, VIGOR BOVOLENTA, LORENCO BERNARDI, MIRKO KORSANO, LUKA TENKATI, MARKO MEONI, LEONDINO ĐOMBINI, HRISTO ZLATANOV, KRISTIJAN KAZOLI. TRENER: ANDREA ANASTAZI.

MEČ ZA TREĆE MESTO:
RUSIJA – ČEŠKA 3:2 (18:25, 25:15, 21:25, 25:22, 15:12)

KONAČAN PLASMAN:
1. JUGOSLAVIJA
2. ITALIJA
3. RUSIJA
4. ČEŠKA
5. POLJSKA
6. BUGARSKA
7. FRANCUSKA
8. HOLANDIJA
9. SLOVAČKA
9. NEMAČKA
11. SLOVENIJA
11. MAĐARSKA

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: IVAN MILJKOVIĆ (JUGOSLAVIJA)
POENTER: IVAN MILJKOVIĆ (JUGOSLAVIJA)
U POLJU: VASA MIJIĆ (JUGOSLAVIJA)
TEHNIČAR: NIKOLA GRBIĆ (JUGOSLAVIJA)
SMEČER: MARTIN LEBL (ČEŠKA)
BLOKER: DOMINIK DAKEN (FRANCUSKA)
SERVER: ALESANDRO FEI (ITALIJA)
PRIMAČ: IBER ENO (FRANCUSKA)
LIBERO: MIRKO KORSANO (ITALIJA)

Prijavite se na mejling listu i besplatno jednom nedeljno stizaće Vam sve vesti na mejl prijavi se na newsletter.
  • Divider

  • Divider
Na vrh