I love Zrenjanin

  • Centar Lux
  • Univer export
  • agencija dane
Najnovije vesti

Kompletan program „Dana piva“ – sve lokacije i satnice

Trideseta, jubilarna tradicionalna manifestacija “Dani piva” u gradu Zrenjaninu ove godine će biti održana od 26. do 30. avgusta, a svoje nastupe u prethodnim danima najavile su najveće muzičke zvezde.

dani-piva1

Kako je danas saopštio Organizacioni odbor manifestacije, uz široku ponudu najboljih domaćih i inostranih pivskih brendova, ali i čuvene banatske gastronomske specijalitete, boravak u Zrenjaninu svim posetiocima pružiće nezaboravan provod ovog leta.

Programi “Dana piva” održavaće se istovremeno na dva trga, na dve bine postavljene na Žitnom trgu kao prethodnih godina, a sada i na renoviranom Trgu slobode.

I Taxi Zrenjanin

– Ono što našu manifestaciju izdvaja od drugih u zemlji jesu tradicija, prijateljstvo, gostoprimstvo i pozitivna energija celog grada. “Dani piva” su porodična manifestacija svih Zrenjaninaca, koji goste dočekuju s iskrenom dobrodošlicom. Manifestacija je čuvena po negovanju i uvažavanju specifičnosti naroda sa područja Banata, te postiže jedan od svojih primarnih ciljeva, multikulturalnost. Zrenjanin mora biti ponos svojih stanovnika i konačno zauzeti mesto vodećih gradova u zemlji koje mu nesumnjivo pripada, rekao je gradonačelnik Čedomir Janjić.

Svakoga dana objavljujemo nove video vesti i reportaže iz Zrenjanina na našem Youtube kanalu, prijavite se.

dani-piva
Zrenjaninske ustanove kulture prezentovaće kvalitetne kulturno-umetničke sadržaje, a posebno zanimljivu ulogu imaće i brojni sportisti, zbog čijih uspeha je Zrenjanin nadaleko poznat kao Grad sporta.

„Za manifestaciju ove godine vlada izuzetno interesovanje posetilaca iz zemlje i regiona, te su brojni smeštajni kapaciteti u najvećoj meri već popunjeni. Grad Zrenjanin očekuje rekordan broj gostiju, kojima će dobrodošlicu poželeti koncertnim spektaklom i gostoprimljivošću naših sugrađana“, navodi se u saopštenju Orgnizacionog odbora.

PROGRAM MANIFESTACIJE „DANI PIVA 2015.“ PO LOKACIJAMA ODRŽAVANjA

26.08.-30.08.2015.g

 
25.08.2015.g. POVORKA FIJAKERA – poziv sugrađanima na manifestaciju
 

1 . ŽITNI TRG

 
Sreda, 26.08.

21h Svečano otvaranje, vatromet
21,15h Koncert AMADEUS BEND
23,15h Takmičenje u brzom ispijanju piva
23,30h  Koncert MAMBA BLACK- bend Šabana Bajramovića

Četvrtak, 27.08.

20h Koncert Deccin Ye Mc
21h Koncert YU GRUPA
23h Takmičenje u brzom ispijanju piva
23,30h Koncert LOCO BAND

Petak, 28.08.

21hKoncert KERBER
23h Takmičenje u brzom ispijanju piva
23,30h Koncert PRLjAVI INSPEKTOR BLAŽA I KLjUNOVI

Subota, 29.08.

21h Koncert GENERACIJA 5
23h Takmičenje u brzom ispijanju piva
23,30h Koncert BIJELO DUGME Real Tribute Bend

Nedelja, 30.08.

21h Koncert OK BAND
23,30h Koncert HOUSE TRUMPET SHOV DJ+ trubači

 

2 . TRG SLOBODE

 
Četvrtak, 27.08.

21h Koncert ZRENjANINSKA FILHARMONIJA, gost Orkestar umetničke  škole „BALAKIRJEV“ Moskva

Petak, 28.08.

22h Kocert SVETLANA CECA RAŽNATOVIĆ

Subota, 29.08.

22h Koncert ŽELjKO JOKSIMOVIĆ

Nedelja, 30.08.

21h Koncert ZVONKO BOGDAN

 

3 . GRADSKA BAŠTA

 
Sreda, 26.08.
 
20h Dramsko veče AUDICIJA 4

Četvrtak 27.08.

 
20h Dramsko veče Milenko Pavlov SVE NAJLEPŠE

Subota, 29.08.

 
20h Promocija monografije „30. godina Dana piva“

Nedelja, 30.08.

 
20h Dramsko veče Jovica Jašin BILA JEDNOM JEDNA  ZEMLjA
 

4. TRG dr ZORANA ĐINĐIĆA (plato ispred Vojvođanske banke)

 
26.08.-30.08.
 
20h XIII Međunarodni festival folklora „LALA“ sa učešćem folklornih ansambala iz Slovenije, Rumunije, Mađarske, Bugarske, Rusije, Srbije…

26.08.-30.08.

 
22 – 02h Program Apatinske pivare- DJ žurke
 

5. PARKING KOD CENTRALNE APOTEKE

26.08.-30.08.

„GOMEX“ Prodajna izložba proizvoda iz domaće radinosti

30.08.

 
17-20h- „GOMEX“ XVI BANATSKE VREDNE RUKE– smotra narodnog stvaralaštva
 

6. HRAM USPENjA PRESVETE BOGORODICE- Svetosavska ulica

 
28.08. Obeležavanje gradske slave Velika Gospojina
 

7. GIMNAZIJSKA ULICA

 
PerSu Dečiji program

Sreda, 26.08.

18h-Dečija predstava MAŠA I MEDVED

19h – Animacija dece GUSARSKA DRUŽINA

Četvrtak, 27.08.

18h- Dečija predstava ŠKOLA MAGIJE

19h –Animacija dece HAOS ANIMATORI

Petak, 28.08.

18h- Dečija predstava NAJLEPŠI POKLON

19h-Animacija dece HAOS ANIMATORI

Subota, 29.08.

18h Dečija predstava VESELA CIRKUSIJADA

19h  Animacija dece HAOS ANIMATORI

Nedelja, 30.08.

18h Dečija predstava- kreativni centar CEKOM

19h Animacija dece- VESELE ČAROLIJE HARI MAGNUSA I KLOVNA BIMBA

26.08-30.08.

18-20h Dečiji program
 

8. GIMNAZIJSKA ULICA- prostor ispred hotela „Vojvodina“

 
26.08.
18h 32. Zlatni kotlić i 8. Memorijal Đula Farkaš- Farki
 

9. HALA SPORTOVA “MEDISON”

27.08.-29.08.

10-19h XVI Međunarodni sajam inovacija, kooperacija i preduzetništva “INOCOOP”
 

10. SRC „MOTEL ADA ŠUMICA“

 
29.08. 13h- Fijakerijada
 

11. SC „PARTIZAN

 
29.08.- X CAC Izložba pasa svih rasa
 

12. PARKING „PREVLAKA“

 
26.08.-30.08. Dečiji zabavni park
 

13. NARODNI MUZEJ

 
26.08.-30.08.

– Salon Narodnog muzeja Zrenjanin-Izložba posvećena Miroslavu Miki Antiću „Da li sam svuda gde su mi tragovi“

– Mali salon Narodnog muzeja Zrenjanin – izložba skulptura Jovane Petković „Biti tu“

 

14. KULTURNI CENTAR

 
28.-29.08. od 22h ROK FESTIVAL „ZRENjANIN ZOVE“- bendovi: Side effect, Crna grupa, Filiman, Tri mačke 100 godina, Hurricane brothers, Artan Lili
 

15. SPORTSKI PROGRAM

 
Gradska bašta

Sreda, 26.08.

9 -13h ŠAH Šahovski turnir – ŠK „Proleter“ Zrenjanin

 
K.A. I Karađorđevića (plato kod Vodotornja)

Sreda, 26.08.

18–19h FUDBAL školica fudbala – FK „Akademija Bambi“ Zrenjanin

19 – 20h ATLETIKA javni trening – AK „AS 023“ Zrenjanin

Četvrtak, 27.08.

18- 18.20h TEKVONDO – TK „Proleter“ Zrenjanin

18.20- 18.40h AIKIDO – Klub realnog aikido-a i Ju jutsua „Sveti Nikola“ Zrenjanin

18.40 – 19h KARATE – KK „Zrenjanin“ Zrenjanin

19– 19.20h ŠKOLICA SPORTA – „Čigra“ Zrenjanin

19.20 – 20h DžUDO javni trening – ODžK „Proleter“ Zrenjanin

Gimnazijska ulica

Petak, 28.08.

18- 20h TENIS – TK „Galeb 1890“ Zrenjanin

Subota, 29.08.

18–19.30h ŠKOLICA SPORTA – „Long Jump Ivana Španović“ Zrenjanin

Nedelja, 30.08.

18.30 – 18.50h SAVATE – SK „Banat“ Zrenjanin

18.50 – 19.10h BEJZBOL – BSK „Bečkerek“ Zrenjanin

19.10 – 19.30h MAČEVANjE – MK „Omladinac“ Zrenjanin

19.30 – 19.50h AMERIČKI FUDBAL – KAF „Knights“ Klek

Trg slobode

Subota, 29.08.

09 -18h ODBOJKA „Volley street“ turnir – OK „Klek Srbijašume“ Klek

Jezero „Begejska petlja“ – kod Kulturnog centra

Subota, 29.08.

VATERPOLO (turnir kadeta 2000.g. i mlađi)

09.30-10.30h VK „Proleter“ Zrenjanin – VK „Jezero“ Bela Crkva

10.30-11.30h VK „Spartak Prozivka“ Subotica – VK „Šabac“ Šabac

16.30-17.30h Polufinale turnira

17.30-18.30h Finale turnira

Napomena: U slučaju loših vremenskih uslova, turnir će se održati u SC „Jug“ – zatvoreni bazen, u navedenom terminu.

Reka „Begej“

Subota, 29.08.

10-14h KAJAK – Međunarodna kajakaška regata „Begej 2015“- KK “Begej“ Zrenjanin

Reka „Tisa“

25.08 – 31.08.

6. Tiska regata KNSV „Begej“ Zrenjanin – pristan u Zrenjaninu 29.08. od 15h

ul. Petra Bojovića br.6 – prostorije pikado kluba

28.08. i 29.08.

16-22h PIKADO – 1. otvoreno prvenstvo „Zrenjanin 2015“ – RPK „VB“ – Zrenjanin

Strelište Mužljanski ritovi „Top Gan“

Subota, 29.08. od 8h Takmičenje u gađanju letećih meta – SK „Top Gan“ Zrenjanin

Konferencijska sala hotela „Vojvodina“

PREFERANS – Otvoreno prvenstvo Vojvodine u preferansu „Zrenjanin open 2015“

28.08. od 15 – 21h – prijave, i prvo kolo

29.08. od 09 – 20h – drugo, treće, četvrto kolo

30.08. od 10 -18h – peto, šesto kolo, i proglašenje pobednika

Lovački dom na Mihajlovačkom drumu

Subota, 29.08. od 9h – X takmičenje u kuvanju lovačkog gulaša – LD „Fazan“Zrenjanin

Teniski centar „GALEB“

27.08.- 30.08.

17 -19h Teniski turnir veterana

 
  • Divider

  • Divider
Na vrh