Već duži niz godina poslodavci iz Nemačke zapošljavaju medicinske sestre iz Srbije. Kvalifikovano medicinsko osoblje u Nemačkoj je u deficitu, te odlična prilika za zapošljavanje sestara i tehničara iz Srbije.
Preko partnera u Srbiji, poslodavci omogućavaju besplatne obuke nemačkog jezika, stručne pripreme za priznavanje diplome, administrativnu podršku u procesu nostrifikacije i viziranja, integracionu podršku u Nemačkoj.
Šta se traži?
- Medicinske sestre i tehničari opšteg smera
- Ginekološko akušerske sestre i tehničari
- Pedijatrijske sestre i tehničari
- Strukovne medicinske sestre i tehničari (gore pomenutih smerova)
Bilo sa redovno završenom školom ili prekvalifikacijom, potrebno je imati i položen državni ispit ili bar započeti pripravnički staž.
Pročitaj iskustva medicinskih sestara u Nemačkoj
Šta se nudi?
- Izbor jednog od više od 90 poslodavaca (upoznaj nemačke poslodavce klikom ovde)
- Izbor mesta rada u Nemačkoj
- Ugovor o radu
- Rad od prvog dana sa priznatom diplomom u Nemačkoj
- Radna viza bez dugih čekanja (sa priznatom diplomom – Urkunde)
- Uslovi rada zagarantovano isti kao i nemačkim radnicima
Poslodavci nalaze i privremeni smeštaj, a često i pomažu i oko administrativnih pitanja u samoj Nemačkoj (prijava boravišta, otvaranje računa, zdravstveno osiguranje).
U Zrenjaninu se organizuju besplatni časovi nemačkog jezika.
U Zrenjaninu je centar za pripremu medicinskih sestara/tehničara pokrenut maja 2019. godine. Prva grupa medicinskih sestara je već na polovini učenja nemačkog jezika, a poziv je raspisan i za drugu grupu polaznika.
Časovi nemačkog jezika se održavaju svakog radnog dana po 3h dnevno u više smena. Na taj način polaznici mogu uskladiti svoje privatne i poslovne obaveze sa učenjem jezika. Na kraju obuke, svi polaznici polažu B2 Pflege ispit nemačkog jezika u licenciranom telc ispitnom centru.
Takođe je organizivana i podrška tokom procesa priznavanja diplome: Prikupljanje dokumentacije neophodne za započinjanje procesa nostrifikacije; obezbeđenje registrovanog sudskog tumača za nemački jezik; sprovođenje stručne pripremne nastave (teorijske i praktične) za polaganje nostrifikacionog ispita.
Prednost ovakvog načina odlaska je u tome da medicinske sestre/tehničari od prvog radnog dana počinju da rade kao priznate medicinske sestre, a ne negovatelji. Samim tim obezbeđuju sebi lakšu integraciju u nemačko društvo, ali i dovoljno sredstava za spajanje porodice.
Više o projektu migracije medicinskih sestara možete pročitati klikom na ovaj link, a direktno se prijaviti za informativni razgovor klikom OVDE.