Koliko je Zrenjaninski hor „Josif Marinković“ bio poseban i neponovljiv potvrdilo je izuzetno interesovanje posetilaca izložbe Narodnog muzeja „Hor sveta“. Gužve je bilo ispred zgrade Muzeja, u holu, izložbenom salonu. Veliki broj sugrađana želeo je da pogledom na fotografije koju su jedinstvena vrednost kulturne istorije grada, evocira uspomene na hor koji je proslavio naš grad, i „raspevao“ mnoge generacije. Izložba je organizovana povodom značajnog jubileja-25 godina od osvajanja nagrade „ HOR SVETA „ Omladinskog mešovitog hora„ Josif Marinković „.
Gradski hor je davne 1968. godine osnovao profesor Slobodan Bursać. On je zacrtao ostvarenje velikog uspeha u čemu je dve decenije kasnije i uspeo osvajanjem nagrade Hor sveta. Nakon njegove smrti hor je nastavio da radi i njime je uspešno rukovodio njegov sin Andrej Bursać, koji je sinoć prisustvovao izložbi. Andrej Bursać 2002. godine prestaje da rukovodi horom, uprkos mnogobrojnim priznanjima i uspesima.
Svoja sećanja na „ ČETVRT VEKA VELŠKOG ČUDA „ u katalogu i prlikom otvaranja izneo je Stanko Ž. Šajtinac. On se na sebi jedinstven, emotivno- literaran način vratio u Langolen, 1987. godine i u potpunosti preneo euforiju i oduševljenja, kako horista, tako publike i dirigenta. I nije se samo on vratio tamo. Vratili su se i svi oni koji su tada pevali a sada došli na izložbu. Vratili su se i njihovi prijatelji i rođaci. Svi koji nisu uspeli da uđu u Mali salon i da pogledaju ovu neuobičajenu izložbu imaće priliku za to u naredne dve nedelje.