I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Farbara Pedja
Početna Kultura

Najava tribine o značaju očuvanja modnog nasleđa „Moda iz naših ormara: od ličnog predmeta do muzejskog eksponata“

16.05.2025.
Kategorija: Kultura, Poslednje vesti Zrenjanin
Vreme čitanja: 2 min.
Harmonija

Tribina o značaju očuvanja modnog nasleđa, sa posebnim osvrtom na nekadašnju zrenjaninsku tekstilnu industriju, biće upriličena u sredu, 21. maja 2025. godine, sa početkom u 18 časova u Salonu Narodnog muzeja Zrenjanin.

Fotografija iz fonda Etnoloskog odeljenja Narodnog muzeja Zrenjanin

Na tribini pod naslovom „Moda iz naših ormara: od ličnog predmeta do muzejskog eksponata„ govoriće Bojana Popović, muzejska savetnica Muzeja primenjene umetnosti u Beogradu, Leonora Vekić, vanredna profesorka Fakulteta primenjene umetnosti u Beogradu – odseka za tekstil i bivša dizajnerka šešira u zrenjaninskom „Begeju“, kao i Aleksandra Kozarev, kustoskinja Narodnog muzeja Zrenjanin.

Fotografija iz fonda Zbirke fotografija i fototeke NMZ

PerSu marketi

Ulaz je slobodan.

Mr Bojana Popović upoznaće posetioce sa prilikama koje su doprinele osnivanjumodnih kolekcija u Muzeju primenjene umetnosti, procesom njihovog sistematskog razvoja iobogaćivanja. Pored toga, biće prezentovane i savremene prakse u prikuplјanju, čuvanju,interpretaciji i izlaganju modnih komada.

Aleksandra Kozarev podsetiće na zrenjaninsku tekstilnu industriju i razmotriti na kojinačin je moguće iskoristiti lokalnu istoriju kao temelј za osnivanje muzejske kolekcijeposvećene modi.

Fotografija iz privatne kolekcije Verice Saric iz Zrenjanina br2

Dr Leonora Vekić će se u svom izlaganju osvrnuti na period saradnje sa zrenjaninskom fabrikom šešira „Begej“ u kojoj je tokom 1990-ih bila angažovana na poslovima dizajnera.

Ukoliko posedujete odevni predmet proizveden u lokalnim fabrikama tekstila, kreaciju nekog jugoslovenskog ili inostranog dizajnera, ili, pak, bilo koji komad odeće koji čuvate, a koji asocira na prošla vremena, ponesite ga sa sobom i podelite sa nama priču i uspomenu u vezi sa njim.

Fotografija iz privatne kolekcije Verice Saric iz Zrenjanina

Tribina se organizuje povodom zatvaranja izložbe „Modni crteži Aleksandra Joksimovića“ u Narodnom muzeju Zrenjanin.

Tagovi modaNarodni muzej Zrenjanintribina
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

Bez naziva1
Kultura

Na današnji dan (1942) preminuo je slikar Aleksandar Sekulić iz Velikog Bečkereka

04.06.2025.
58
2 Naga zena gips foto Darko Milosavljevic 640x427 1
Kultura

Najava – Otvaranje taktilne izložbe „Dodirni i oseti“

01.06.2025.
66
Naredna vest
ZADRUZNA BANKA MAJ 2025 003

U toku su radovi na obnovi enterijera Srpske zadružne banke

Bez naziva1 1

Najava: Dušan Antić i „Reč, ogledalo duše - Veče dečije poezije povodom Dana slovenske pismenosti – Dana Ćirila i Metodija“

aqua line
Univer
Tišma Zrenjanin
BMT lux
Mlekoprodukt
rentacar
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin