Svečano otvaranje izložbu „Sto lica nogica“, likovne umetnice Ivane Vidić, u Galeriji asocijacije likovnih umetnika Zrenjanina (ALUZ), zakazano je za petak, 22. mart, u 19 časova.
Iložba će trajati do 4. aprila, a radno vreme galerije je od 17 do 19 časova.
Ivana Vidić
Rođena 1970.godine u Zemunu. Diplomirala 1995.godine na Grafičkom odseku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu.Magistrirala 1997.godine na istom odseku.
Član ULUS-a od 1996.godine.Nalazi se u statusu samostalnog umetnika.
Od 1992.godine izlaže na preko 250 grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu (Beograd,Zemun,Pančevo,Novi Sad,Gornji Milanovac,Apatin,Priština….Crna Gora,Makedonija,Bosna,Švajcarska,Italija,Nemačka,Belgija,Turska,Bugarska,Grčka,Meksiko,Argentina,Japan,Tajvan,Kina…)
Dobitnica više međunarodnih nagrada za EX LIBRIS,male grafike (ex librisi) se nalaze u mnogim svetskim muzejima štampe(Italija,Belgija,Turska…),kao i mnogim privatnim kolecijama u Italiji,Španiji,Portugalu…
Naziv izložbe „Sto lica nogica“ prosto se nametnuo jer su radovi počeli da nastaju krajem 2018 -te kao skice za grafike a onda sam krenula da crtam i radim grafike paralelno,čak i da kombinujem crteže i grafike.
Broj radova u raznim oblicima,što crteža,ekslibrisa,grafika,akvarela je došao do sto.Kroz sve te radove provlači se jedna priča a to je motiv ženskih nogu u čarapama na štrafte.
Mogu se videti dečije pomalo trapave,ženske izazovne,neke i provokativne…Te „nogice“ bez lica u stvari „lica“ jer svaki rad je dobio naziv,neki pomalo duhovit a neki po zanimanju.Samostalna umetnica,Novinarka,Spisateljica,Balerina,Pankerka,Starleta,Žaklina traži sponzora,Trapavica,Oko mene sve je roze,Šareno volim te šareno…su samo neki od naziva radova nastalih od kraja 2018.-te do danas kada broj radova prelazi sto,otuda i naziv izložbe,u međuvremenu su neke našle novi dom ali zato su nastali neki novi radovi neobičnih naziva.
Na osnovu nekih pojedinačnih radova koje sam izlagala u interakciji sa publikom sam došla do saznanja da su samo na osnovu tog para nogu u čarapama na štrafte mogli da zamisle lice te osobe i čitavu priču.