Javno komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ oglasilo se danas povodom informacija da je postupak javne nabavke za izbor najbojeg ponuđača za preradu pijaće vode – zaustavljen.
U ovom preduzeću su portalu I love Zrenjanin potvrdili da je nastala nepredviđena situacija koja je javnu nabavku dovela u fazu mirovanja, i da se nadaju da će problem biti brzo rešen.
– Postupak javne nabavke usluge prečišćavanja pitke vode za grad Zrenjanin tekao je u najboljem redu do momenta kada je gospodin Aleksandar Đekić iz Bečeja uputio žalbu na neke delove konkursne dokumentacije Republičkoj komisiji za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki. On je za zastupnika ovlastio advokata gospodina Slobodana Zlokolicu iz Bečeja koji je i poslanik Demokratske stranke u Skupštini AP Vojvodine, saopštilo je ovo preduzeće.
Nakon toga, Komisija za sprovođenje postupka javne nabavke usluge prečišćavanja pitke vode za grad Zrenjanin koja smatra žalbu neosnovanom poslala je svoje mišljenje Republičkoj komisiji za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki koja mora da donese svoj stav na podnetu žalbu.
– Bitno je napomenuti da postupak javne nabavke nije obustavljen ni prekinut, već da se od 27. oktobra nalazi u fazi mirovanja do donošenja odluke Republičke komisije. Preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ se u interesu građana nada da će novonastala situacija biti što pre rešena i da će postupak javne nabavke biti nastavljen, a ubrzo potom i završen izborom ponuđača i potpisivanjem ugovora sa istim, rekao je za I love Zrenjani direktor preduzeća Goran Tajdić.
Tender za najboljeg ponuđača za uslugu prečišćavanja zrenjaninske vode raspisan je početkom septembra, a aktuelni problem mogao bi da produži neke od ranije ranije zacrtanih rokova.