• Aviv park Zrenjanin
  • Kuća zdravlja
Aktuelno

Selektor Kovačević: Zrenjanin je grad futsala

Portugal se plasirao na Evropsko prvenstvo u futsalu, dok će Srbija morati šansu da potraži u poražu, koji je na programu u septembru. Večeras je reprezentacija Portugala u predivnoj atmosferi pred oko 3.000 gledalaca u Kristalnoj dvorani savladala „orlove“ rezultatom 2:1 (2:0).

Fudbalski_Savez_Srbije-logo-F9D8C2E79C-seeklogo.com

Gosti su poveli golom Matoša u 6. minutu, a na 2:0 je povisio u 19. minutu jedan od najboljih igrača futsala na svetu, Rikardinjo. U drugom poluvremenu Srbija je zaigrala na sve ili ništa i pokazala da može ravnopravno da se nosi sa favorizovanim Portugalcima. Povratnik u našu najbolju selekciju Marko Perić je smanjio na 2:1 posle sjajne akcije u 31. minutu. Imali su „orlovi“ još dobrih prilika, napadali su, borili se, ali više jednostavno nisu mogli.

Portugalci su bili bolji za gol, odnosno za Rikardinja, koji je jednostavno svojoj ekipi donosio prednost na terenu.

– Srbija ima talentovane igrače, koje je teško zaustaviti. Bila je veoma napeta utakmica. Nadam se da će Srbija proći u baražu i da ćemo se videti na EP u Belgiji – rekao je Rikardinjo.

Selektor Srbije Aca Kovačević je bio tužan zbog poraza, ali sa druge strane zadovoljan, jer je bio svestan činjenice da su se njegovi igrači borili do poslednjeg atoma snage.

– Zrenjanin je pokazao da je grad futsala. Publika je znala da nas podrži, umela je da nagradi lepe poteze. Takođe, tri Zrenjaninca igraju u reprezentaciji. Bio je pun pogodak što su se kvalifikacije za EP igrale ovde – istakao je Kovačević na konferenciji za medije.