I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Big
Početna Poslednje vesti Zrenjanin

U subotu u Tarašu manifestacija „Evropsko selo roda 2015“

08.06.2015.
Kategorija: Poslednje vesti Zrenjanin, Vesti Mesne zajednice
Vreme čitanja: 2 min.
Ultra Caffe

U subotu 13. juna u Tarašu će biti održana manifestacija „Evropsko selo roda 2015“ kada će tom selu i zvanično biti uručena istoimena titula Nemačke fondacije za zaštitu prirode „EuroNatur“.

Tu prestižnu titulu Taraš je zaslužio zbog velikog broja roda i oko 40 gnezda u samom selu.

– Ideju da se Taraš kandiduje za Evropsko selo roda pokrenuli su prošle godine Društvo za zaštitu i proučavanje ptica i Udruženje građana „Taraške rode“. Cilj nije bio samo da selo uzme tu titulu već i da kulturno oživi pošto je u poslednje vreme bilo zapostavljeno, rekao je predsednik Saveta mesne zajednice Taraš Milorad Kotlagin na današnjoj konferenciji u Zrenjaninu kojom je najavljena subotnja manifestacija.

evropsko-selo-taras

PerSu marketi

Akcenat manifestacije biće na deci pa će i veći deo programa biti prilagođen njihovom uzrastu.

– Imaćemo dvočasovno takmičenje u crtanju na temu „Tisa i rode“ koje će biti održano na obali Tise, najbolji radovi biće nagrađeni, puštaćemo im i dokumentarne filmove, a glumci pozorišta „Toša Jovanović“ će prvi put odigrati predstavu za decu iz Taraša, najavila je predsednica Udruženja građana „Taraške rode“ Aleksandra Marovac Cucić.

Ona je naglasila de je fondaciji „EuroNatur“ izuzetno bitna zaštita belih roda, te da je upravo takav dobar odnos prema lepim pticama u njihovom selu doprineo osvajanju važne titule.

– Društvo za zaštitu i pročuvanje ptica Srbije postavilo je najpre 10 nosača – korpi za rode na električne stubove, a prošle godine je postavljeno još 7. Još jedna od prednosti jeste ta što imamo posebnu manifestaciju posvećenu rodama, rekla je Marovac Cucić.

Manifestaciju će oko 15 sati svečano otvoriti gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić nakon čega će biti svečano uručena titula „Evropsko selo rode“.

Pomoćnik gradonačelnika Duško Radišić pozvao je sve građane da toga dana posete Taraš i da se pridruže tamošnjim i meštanima okolnih sela ali i gostima iz Evrope.

taras-ulica-roda

Svi posetioci dobiće simbolični poklon u obliku rode, biće u prilici da posete etno vašar kao i da degustiraju neke od taraških proizvoda među kojima su med, vino, rakija, slani i slatki banatski kolači.

Pokrovitelj manifestacije je Grad Zrenjanin, a podršku je pružio i Pokrajinski sekretarijat za urbanizam graditeljstvo i zaštitu životne sredine.

 

 

Tagovi Evropsko selo rodatarasTaraške rode
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

VB1 4620
Marketing Zrenjanin

DTL PerSu marketi – verni prijatelj Dočeka roda i dečje sreće!

11.03.2025.
113
roda prvoje
Poslednje vesti Zrenjanin

Prvoje se vratio u svoj Taraš po 13. put

23.02.2025.
2.1k
Naredna vest
festival slobodan bursac5

Aplauzi i ovacije na zatvaranju drugog Festivala horova "Slobodan Bursać"

Nedeljni horoskop za period od 8. do 14. juna

maksimovic gradnja
Univer
Kamel
BMT lux
Mlekoprodukt
Omega profeks
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin