1. Jedan od najvećih srednjovekovnih ugarskih kraljeva Žigmund Luksemburški (1387-1437) posetio je Bečkerek 1398. godine.
2. Čuveni burgundski vitez i putopisac Bertrandon de la Brokijer na svom proputovanju bio je u Bečkereku 1433. godine. On je tada zabeležio da grad pripada despotu Đurđu Brankoviću, a da je okolina grada „najravnija koju je ikada video“.
3. U Bečkereku je 1626. godine boravio pećki patrijarh Pajsije Janjevac.
4. Turski putopisac Evlija Čelebija boravio je u Bečkereku 1666. godine. O gradu je zabeležio da je bogata varoš, čije ime potiče od turske reči „Beš-Telek“, što na turskom jeziku znači „pet dinja“.
5. Turski sultan Mustafa II došao je avgusta 1696. godine u Bečkerek, prilikom ratnog pohoda na Temišvar.
6. Jedan od najvećih vojskovođa u istoriji Habzburške monarhije, princ Eugen Savojski, boravio je nekoliko dana u Bečkereku prilikom marša na Temišvar 1717. godine. On je stanovao u kući trgovca Julija Matejića, koja se nalazila na mestu na kom se danas nalazi Panjijeva palata, u centru grada.
7. Car Svetog rimskog carstva nemačke narodnosti, Josif II, posetio je Bečkerek 1768. godine i o njemu zabeležio da je „najzdravije mesto za život u Banatu“. Na osnovu njegove preporuke, Marija Terezija je iduće, 1769. godine, dodelila Bečkereku status trgovišta. Josif II ponovo je posetio Bečkerek 1770. godine.
8. Car Franja Josif posetio je Veliki Bečkerek 1852. godine. Dvadeset godina kasnije (1872), boravio je u blizini Bečkereka, u Novom (ondašnjem Turskom) Bečeju, na putu za Vojnu granicu.
9. Austrijski nadvojvoda i prestolonaslednik Austrougarske monarhije Franc Ferdinand, od 1898. do 1901. godine u četiri navrata je posetio naš grad. Za to vreme bio je smešten u Ečki, u dvorcu svog prijatelja grofa Feliksa Harnonkura.
10. U Velikom Bečkereku je 1906. godine gostovala putujuća cirkuska trupa Bufalo Bila, koja je davala predstave dvaput dnevno na glavnom gradskom trgu.
11. Miloš Crnjanski, jedan od najvećih srpskih pisaca XX veka, boravio je 1923. godine u Velikom Bečkereku kao novinar beogradskog lista „Politika“. On je tom prilikom odseo u „Grand hotelu Vojvodina“ i zabeležio o gradu: „Sa hotelskog prozora videćete varoš mrtvu, kao selo. Na nemačkoj crkvi vise dvanaest sijalica. Da bi anđeli Švaba noću videli koliko je sati na tornju, a da se uštedi staklo. Ujutru međutim, varoš ima čist i veseo izgled francuskih palanki. Kaldrma, trgovine, velika i svetla zdanja, udobne ulice…“ Na drugom mestu je zabeležio: „U ovom gradu, kroz koji prolazi, preko glavnog trga, glavnom ulicom železnica, što zviždi i dimi, ljudi su svačega željni“.
12. Godine 1929. u Velikom Bečkereku boravio je Branislav Nušić, čuveni srpski komediograf. On se u gradu zadržao dva dana i tom prilikom prisustvovao izvođenju svog komada „Gospođa ministarka“ u gradskom pozorištu. („G. Nušić u Velikom Bečkereku“, Banatski glasnik 23, 14. jun 1929, 4).
13. Milan Stojadinović, predsednik Vlade Kraljevine Jugoslavije, boravio je u Petrovgradu 1938. godine u sklopu kampanje za parlamentarne izbore. Prilikom njegove posete napravljen je video-snimak koji je iskorišćen za potrebe izborne kampanje, na kom se vidi njegov doček i obraćanje sa balkona današnje Gradske kuće.
14. Josip Broz Tito posetio je Zrenjanin pet puta: prvi put 1952. godine, povodom otkrivanja spomenika Žarku Zrenjaninu Uči; zatim, 1956. godine (nakratko, prilikom povratka iz posete Sovjetskom savezu); treći i četvrti put u junu i novembru 1958, a poslednji put 1969. godine.
15. Čuveni američki glumac Džon Forsajt, koji je kod nas najviše upamćen po ulozi naftaškog tajkuna Blejka Karingtona u kultnoj američkoj TV seriji „Dinastija“ boravio je u Zrenjaninu u leto 1958, kada je u obližnjoj Ečki sniman film „Dubrovski“.
Izvor informacija: Portal ZRikipedija