I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Farbara Pedja
Početna Poslednje vesti Zrenjanin

U Gradskoj bašti u Zrenjaninu svečano je otvoren Festival francuskog filma

25.06.2025.
Kategorija: Poslednje vesti Zrenjanin
Vreme čitanja: 4 min.
Ultra Caffe

U Gradskoj bašti u Zrenjaninu svečano je otvoreno sedmo izdanje Festivala francuskog filma, u sjajnoj atmosferi i uz birane zalogaje francuske kuhinje i sireve Ile de France kompanije Savencia. Glavna zvezda večeri bio je oskarovac Režis Varnjije, jedan od najznačajnijih savremenih francuskih reditelja, a čijim je filmom Reparacija (La Réparation), koji je publika gledala pod otvorenim nebom, počela ova već tradicionalna manifestacija.

3 1

Svečanom otvaranju prisustvovali su i Stanislas Pjere, savetnik za saradnju i direktor Francuskog Instituta u Srbiji, Karolin Sota, ataše za kulturu pri Ambasadi Francuske, kao i Branislav Glumac, koordinator na projektima iz oblasti kulture i umetnosti pri Francuskom institutu. 

9WSP 4558

PerSu marketi

– Kada sam stvarao ovaj film nije mi bila ideja da prenosim bilo kakvu poruku. Na svakom gledaocu je da iz  filma izvuče ili sam napravi svoju pouku ili poruku. Neki ga doživljavaju kao triler, drugi  doživljavaju kao ljubavni film, dok neki da je to film o tradiciji i nasleđu – rekao je francuski reditelj, Režis Varnjije.

Stanislas Pjere, savetnik za saradnju i direktor Francuskog Instituta u Srbiji zahvalio se lokalnoj samoupravi i kompaniji Mlekoprodukt na saradnji i realizaciji sedmog po redu Festivala francuskog filma.

– Veoma je važna stvar što je Zrenjanin srpska prestonica kulture zato i smatramo da je od izuzetne važnosti da se festival dešava upravo ovde. Došli smo iz Beograda da obeležimo otvaranje Festivala francuskog filma u Zrenjaninu u društvu velikog reditelja Režisa Varnjijea,  koji se proslavio u filmovima poput Indokina, Istok zapad i koji je dobitnik nagrade u Kanu. Film koji ćete videti večeras je vrlo uzbudljivo ostvarenje čija tema je delimično i gastronomija – rekao je Stanislas Pjere, savetnik za saradnju i direktor Francuskog Instituta u Srbiji.

10

– Posebno nam je važno i drago što se svečano otvaranje festivala ove godine po prvi put održava upravo ovde, u Zrenjaninu, našem gradu. Kao kompanija koja ovde ima svoje korene, ali i deo međunarodne porodice Savencia, ponosni smo što možemo da doprinesemo promociji francuske kulture i umetnosti – i to na najlepši mogući način: kroz film, kroz umetnost življenja i, naravno, kroz ukus – istakla je Bojana Momčilov isped kompanije Mlekoprodukt Savencia.

Otvaranje festivala proteklo je uz uživanje pod vedrim nebom u jednom od najlepših prostora u Zrenjaninu, kao i uz sireve brenda Ile de France. 

13

– Naš brend Ile de France, koji večeras imate priliku da probate, više je od sira – on je simbol francuskog duha, stila, ukusa i uživanja u životu. Upravo to želimo da podelimo sa našom publikom: mali deo Francuske u Srbiji – rekla je Momčilov.

Pored vrhunskih francuskih sireva, gosti su uživali i u odabranim francuskim zalogajima, a koje su pripremali učenici Ekonomsko-trgovinske škole Jovan Trajković  iz Zrenjanina, na čelu sa Borisavom Lovićem, profesorom kuvarstva.

12

Festival francuskog filma već tradicionalno donosi izbor najznačajnijih savremenih i klasičnih ostvarenja kinematografije zemlje poznate po svom snažnom i prepoznatljivom filmskom identitetu. Ove godine, poseban akcenat festivala stavljen je na približavanje francuske kinematografije publici širom Srbije. Tokom programa, biće predstavljeno deset pažljivo odabranih filmova koji, kroz različite žanrove i tematske okvire, oslikavaju raznolikost i aktuelnost savremenog francuskog filma.

6

Festival je nastavljen projekcijama sjajnih ostvarenja francuske kinematografije u Amfiteatru Kulturnog centra, sa početkom od 21 čas: 25. juna je na repertoaru film „Sarah Bernhard, La Divine“ (Božanstvena Sara Bernar), 26. juna ostvarenje „Dalloway“, 27. juna „Saint Exupery“ (Sent-Egziperi), 28. juna „Niki“, i 29. juna „Sailing Home“ (Dolina budala). Program se nastavlja i širom Srbije – u Beogradu, Gornjem Milanovcu, Novom Sadu i Nišu, a više informacija o programu nalazi se na adresi: www.institutfrancais.rs. Ulaz na sve projekcije je besplatan.

2 118

 

Tagovi francuski festival filma
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

Nema dostupnog sadržaja
Naredna vest
Untitled design 18

DTL PerSu na Mapi Festu – najlepše boje umetnosti nastaju tamo gde se osmehuju deca i grle porodice

curug vuk i bogdan e1750852461293

Uspešan vikend za veslače SVU Zrenex u Čurugu

aqua line
Univer
Kamel
BMT lux
Mlekoprodukt
AudioVox
rentacar
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin