I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Farbara Pedja
Početna Kultura

Predstava „Dečak i mesec“ zrenjaninskog pozorišta pobednik lutkarskog festivala u Aleksincu

26.05.2022.
Kategorija: Kultura
Vreme čitanja: 2 min.
Ultra Caffe

Narodno pozorište „Toša Jovanović“ osvojilo je četiri nagrade sa predstavom „Dečak i mesec“ na 5. „Zimskom pozorišnom festivalu za decu“ u Aleksincu – za najbolju predstavu u celini, najbolju režiju i scenografiju i nagradu za najbolju epizodnu ulogu koja je pripala glumici Nataši Milišić.

Festival je održan u periodu od 20. do 25. maja u organizaciji Gradskog pozorišta „Teatar 91“. Odluke o nagradama jednoglasno je doneo žiri u sastavu Branislav Nedić, dramaturg, Ivana Nedeljković, glumica, i Cvetin Aničić, glumac-lutkar.

decak i mesec foto radio aleksinac2 U obrazloženju nagrade za najbolju režiju i predstavu u celini koja je pripala Lutkarskom ansamblu Narodnog pozorišta „Toša Jovanović“ i rediteljki predstave „Dečak i mesec“ Vjeri Vidov, žiri je naveo: „Izuzetnim rediteljskim postupkom, maštovito i originalno, razvijajući likove i događaje, izvanredno uklapajući sve scenske elemente, rediteljka Vjera Vidov nas vodi kroz uzbudljivu priču o borbi dobra i zla, o značaju mašte i sanjarenja i davanju značaja zaboravljenim vrednostima“.

Odluku o nagradi za najbolju scenografiju dodeljenu scenografu i pozorišnom producentu Leu Vukeliću, žiri je obrazložio mišljenjem da „scenografija kroz samu predstavu raste i od prazne scene pojavljuje se bogata scenografija jednostavnosti, ali vrlo stilski tačna i precizna“, dodajući i da „istaknuta slikovnost i multifunkcionalnost scenskih elemenata ovu scenografiju čine vrednom nagrade“.

PerSu marketi

Glumici Lutkarskog ansambla Nataši Milišić je za ulogu Svrake i Glumice u predstavi „Dečak i mesec“ uručena nagrada za najbolju epizodnu ulogu.

„Maštovito i znalački, Nataša Milišić kombinuje dva lika koja igra, likove Glumice i Svrake, i na autoritativan način donosi na scenu pravu glumačku magiju“, navodi se u zaključku žirija.

decak i mesec foto radio aleksinac

decak i mesec foto radio aleksinac1

Predstava koja je pomirila generacije i svetove

Predstava „Dečak i mesec“ premijerno je izvedena na Lutkarskoj sceni Narodnog pozorišta „Toša Jovanović“ 15. novembra prošle godine. Predstava je nastala po motivima pripovetke Branka Ćopića „Mesec i njegova baka“ – tekst predstave napisao je dramski pisac Željko Hubač a režirala ju je rediteljka Vjera Vidov.

Scenografiju potpisuje Leo Vukelić, kostimografiju i kreaciju lutaka Blagovesta Vasileva. Kompozitor songova je Zoran Bulatović Bale.

U predstavi igraju glumci Predrag Grujić, Kristian Kardoš, Tatjana Barać, Nataša Milišić, Andrija Poša, Danilo Mihnjević, Snežana Popov i Olgica Trbojević Kostić.

Podsećamo, predstava „Dečak i mesec“ je proglašena najboljom predstavom za decu u celini i početkom aprila, na 71. Festivalu profesionalnih pozorišta Vojvodine, a Blagovesti Vasilevoj uručena je nagrada „Tihomir Mačković“ za najbolju kreaciju lutaka.

Tagovi Pozorište Zrenjanin
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

98D6770A C001 46D7 B9EB 85953FBE86A2
Kultura

Pozorišna kritika: Trnova ružica u parodiji za decu

07.07.2022.
257
narodno pozoriste tosa jovanovic 1
Kultura

Saniran obrušeni deo krova u zrenjaninskom Pozorištu, glumci se vratili na Veliku scenu

22.06.2022.
286
Naredna vest
naslovna mell beauty studio usluge

Mell Beauty Studio: Mnoštvo kozmetičkih usluga ne jednom mestu!

Dijamant Kompanija koja prati prave vrednosti fotografija 2

Donirana sredstva za potrebe osoba sa Daunovim sindromom

maksimovic gradnja
Univer
Kamel
BMT lux
Mlekoprodukt
AudioVox
Omega profeks
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin