I love Zrenjanin portal
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
I love Zrenjanin portal
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave
Big
Početna Poslednje vesti Zrenjanin

20 godina aktivnog delovanja – Zeleno Zvono

08.01.2012.
Kategorija: Poslednje vesti Zrenjanin
Vreme čitanja: 3 min.
Harmonija

Prethodna godina zrenjaninskog “Zelenog zvona” krunisana je obeležavanjem 20. godina postojanja i aktivnog delovanja prepoznatljive ideologije na teritoriji grada, pokrajine, republike i regiona.

zeleno zvono branislav grubacki guta

Proslavi velikog jubileja prethodili su koncerti internacionalnih muzičkih imena, među kojima su legendarni kompozitor, tekstopisac i pevač Darko Rundek, čuveni multi-instrumentalista Boris Kovač, poznati jazz trubač Stjepko Gut i bubnjar Ratko Divjak, virutoz na violini Lajko Felix, a svemu su posvedočili i nastupi legendarnih sastava punk&rock scene osamdesetih i devedesetih godina, među kojima su Pekinška patka, Obojeni program, Kanda, Kodža i Nebojša, Bjesovi, Darkwood Dub, kao i laureati nagrade za Dobar primer Novog optimizma u 2011. godini, beogradski reggae sastav Del
Arno Band.

Na sceni „Zelenog zvona“ tokom prethodnih 365 dana, nastupili su i čuveni glumac Sergej Trifunović u pratnji svog srednjoškolskog benda „Arhivska zabava“, kao i predsednik opštine Vršac, Čedomir Živković i pokrajinski sekretar za kulturu, Milorad Đurić u okviru nastupa sastava Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band, etno muzička atrakcija „Vrelo“, kao i već poznati „Nenormalni“ i „Perpetuum mobile“ i rezident bend „Zelenog zvona“ – novosadska klupska atrakcija „Osmi dan“.

PerSu marketi

Muzičku godinu „Zelenog zvona“ obeležili su i mnogobrojni nastupi lokalnih muzičkih atrakcija, među kojima su se istakli Tamburaški orkestar „Melem“, akustični duo UP 33, sve popularnije Šišarke, sastav Impurita, ska bend Neke face, mlad sastav Empathy…

Jubilarnu 2011. godinu obeležila su gostovanja istaknutih aktera društvenog života Srbije, među kojima su Svetislav Basara koji je tom prilikom promovisao svoj poslednji roman „Mein Kampf“, čuvena glumica i borkinja za ljudska prava Mirjana Karanović, novinar i kolumnista Teofil Pančić, književnik Laslo Vegel, prof. Mirko Đorđević i mnogi drugi.

Del Arno Band

Prethodna godina bila je i u znaku uspostavljanja aktivne saradnje između “Novog optimizma” i regionalnog Radio Zrenjanina na kom se svake subote emitovao program pod uredništvom nezavisne produkcije pokreta „Novi optimizam“, a posvećen aktuelnim društvenim temama iz regiona. Takođe, nezanemarljiv trag na godinu koja je za nama, ostavila je i „Nedelja Novog optimizma“ održana tokom prve nedelje marta u renomiranoj beogradskoj galeriji “O3one” u vidu predstavljanja svih relevantinh aktivnosti, promocija knjiga, časopisa, tribina, izložbi, koncerata koji su brend “Zeleno zvono” i „Novi optimizam“ postavili na mapu prepoznatljivih kulturnih fenomena.

Kao inicijatori gradskog projekta – imenovanja zrenjaninskog trga po ubijenom premijeru Srbije, Dr Zoranu Đinđiću, društveno delovanje “Novog optimizma” i menadžmenta “Zelenog zvona” na gradskom nivou, obeleženo je u 2011. godini pokretanjem i aktivnim učešćem u akciji „Dan pobede“, kojom je simbolično u saradnji sa Gradom Zrenjaninom, Tehničkim fakultetom „Mihajlo Pupin“, Zrenjaninskom gimnazijom i Evropskim pokretom, obeležen Međunarodni dan pobede nad fašizmom i Dan Evrope.

Takođe, u staroj 2011. godini nastavili smo sa realizacijom projekata „Novog optimizma“ – „Kulturno zvono“ i „Vojvodina Recommended“, sa ciljem decentralizacije kulturnih programa i uspostavljanjem trajnog interkulturalnog dijaloga sa međuregionalnim i partnerima na republičkom i lokalnom nivou, među kojima su Zagreb, Beograd, Niš, Kragujevac i Pečuj, a u planu je da ove i slične aktivnosti nastavimo da realizujemo i u 2012. godini.

Među inicijativama „Novog optimizma“ ističe se projekat realizovan u koprodukciji sa Studentskim kulturnim centrom Novog Sada – objavljivanje albuma prvenca zrenjaninskom sastavu „Sukob interesa“ koji je poslednje nedelje decembra nastupio na sceni Pozorišnog kluba promovišući upravo ovo audio izdanje.

Prethodna godina krunisana je dodeljivanjem „Nagrade grada Zrenjanina“ za 2011. godinu ideologu „Zelenog zvona“ i „Novog optimizma“ – Branislavu Grbubačkom-Guti. U lično ime Branislava Grubačkog, ali i u ime ljudi koji su npethodnih 20 godina bili uz „Zeleno zvono“ i prepoznali ideologiju „Novog optimizma“, tim „Zelenog zvona“ se srdačno nzahvaljuje.

Tim Pozorišnog kluba „Zeleno zvono“ Vas očekuje! Više informacija potražite na www.zelenozvono.rs
A stojimo na raspolaganju na adresi klub@zelenozvono.rs

Tagovi branislav grubackigutahelenapozorisni klubzeleno zvonozrenjanin
PodeljenoTweetPošalji

Slične Vesti

petrovdanska jabuka
Poslednje vesti Zrenjanin

Danas je veliki praznik – Petrovdan

12.07.2025.
557
Untitled design 1
Kultura

Mesečni program Kulturnog centra Zrenjanina – jul 2025

02.07.2025.
686
Naredna vest
snicla I loveZrenjanin

Šnicle rolovane fetom

i lovezrenjanin gulas2

Gulaš od belog mesa

aqua line
Univer
Kamel
BMT lux
Mlekoprodukt
Omega profeks
Alenik
New age
SK mobile
I love Zrenjanin portal

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin

Navigacija

  • Mapa sajta
  • Redakcija
  • Uslovi korišćenja
  • Kontakt
  • Taksi prevoz Zrenjanin
  • Red Vožnje Zrenjanin autobusa
  • Važni Telefoni
  • Poznati Zrenjaninci
  • Naslovi.net

Pratite nas na mrežama

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Vesti
  • Video
  • Sport
  • Kultura
  • Posao
  • Marketing
  • Poljoprivreda
  • Noćni život
  • Najave

© 2022 Sva prava zadržava - Portal I Love Zrenjanin