• Home Interpoint

FK Radnički slavio na startu nove sezone u Srpskoj ligi – Vojvodina

Treći takmičarski dan u SFL grupa Vojvodina je u sebi sadržavao samo jednu utakmicu, a to je bio susret dva imenjaka, FK Radnički Zrenjanin i FK Radnički Sremska Mitrovica.

Ta utakmica je odigrana u Zrenjaninu. Bio je to startni duel imenjaka pod imenom Radnički.  Zrenjaninski je u duelu sa sremskomitrovačkim na kraju meča slavio zahvaljujući golu više, koji je postrigao.

Bilo je to zu rezultatskom pogledu, 2: 1.

Novi Sad: Crvena Zvezda Mladost (BJ) 1 : 4

FK Radnički (Zrenjanin) – FK Radnički(Sremska Mitrovica) 2:1 (0:0)

Stadion kraj Skobrare u Zrenjaninu. Gledalaca 500. Sudija Zeljković Nebojša iz Crvenke. Pomoćne sudije Lukić Dušan iz Sombora i Radić Stefan iz Subotice. Delegat Umićević Radovan iz Žitišta. Strelci Roksa u 62. minuti za Radnički SM, a Milivojev u 68. i Krtstić u 80. minuti za Radnički iz Zrenjanina.

FK Radnički Zrenjanin: Radović Nemanja, Grbić Nikola (kap), Jovanov Bogdan, Radosavljević Predrag, Matić Žarko, Kiš Robert, Krstić Nikola, Dučić Ognjen, Milivojev Miljan, Kneževic Đorđe, Kovačević Marko. Izmene: Jevremov Stefan, Bjelica Nikola, Oljača Aleksandar, Rudan Miodrag, Dačaj Edonis, Zakić Miloš, Šarenac Mile.

Trener: Predrag Kandić.

FK Radnički Sremska Mitrovica: Veselinović Nenad, Zazić Stefan, Kačar Nemanja, Lovrić Darko (kap), Strniša Dejan, Naglić Aleksandar, Roksa Darko, Skorupan Damir, Simić Danilo, Stević Goran, Bajunović Dejan. Izmene: Purić Stefan, Lukić Bojan, Bojić Nenad, Žegarac Nikola, Savić Mladen.

Trener: Darko Baljak .

U prvoj utakmici u novom prvenstvu Srpske lige Vojvodina, Zrenjaninci su slavili protiv imenjaka iz Sremske Mitrovice. Gosti su bili veoma borbeni, stvorili su nekoliko šansi za gol i poveli u 62. minuti golom Darka Rokse iz prelepe akcije u 62. minutu.

Utakmici je prisustvovalo i novo rukovodstvo: Zoran Bambi Tošić sa bratom Darkom (desno)

U 68. minutu Milivojev je poravnao na 1:1, a u finišu su domaći dodali gas i u 80. minutu Krstić prelepim evrogolom postavlja konačan rezultat – 2:1 za Zrenjanince.